Що таке автореферат

Що таке автореферат
Поради та інструкції з написання автореферату
Автореферат – це короткий виклад змісту кандидатської дисертації здобувача. Навряд чи члени комісії і опоненти будуть уважно вычитываться в ваш багатосторінковий працю, але автореферату в цьому випадку приділяється особлива увага і слід бути готовим до того, що саме автореферат буде показувати якість, рівень і значущість виконаної наукової роботи. Також слід зазначити і той факт, що дисертація, як правило, друкується в п'яти, іноді, шести примірниках, в той час як автореферат зазвичай виходить накладом у 100 примірників. Це означає, що десятки вчених будуть оцінювати вашу дисертацію саме з автореферату. Це і обумовлює особливе значення автореферату дисертації.
Зазвичай середній обсяг автореферату кандидатської дисертації становить 1 типографський друкований аркуш.
Титульний аркуш автореферату повинен містити повну назву міністерства освіти і науки та Внз, нижче пишеться прізвище, ім'я та по батькові здобувача, УДК, назву дисертації, шифр і спеціальність, далі значиться – автореферат дисертації для присудження наукового ступеня кандидата наук, нижче ― місто і рік.
На другій сторінці міститься інформація про те, на якій кафедрі, якого закладу була написана робота, хто є науковим керівником та офіційними опонентами, які їх вчені ступені і звання, де і коли відбуватиметься захист. Також вказується дата розсилання автореферату і ставиться підпис вченого секретаря спеціалізованої вченої ради.
На титульному аркуші, поряд зі своїм прізвищем, дисертант ставить свій підпис, гарантуючи цим відповідальність за зміст автореферату.
В загальних рисах, автореферат багато в чому повторює текст введення дисертації, однак, у меншому обсязі. Структура автореферату також багато в чому схожа на структуру самої дисертації. Перший розділ автореферату являє собою загальну характеристику роботи і відповідає введенню дисертації. У цьому розділі варто висвітлити актуальність теми дисертації, її зв'язок з науковими програмами, планами, темами, вказати мету, завдання, об'єкт, предмет і методи дослідження, його наукову новизну, практичне значення результатів дослідження, апробацію результатів дослідження, особистий внесок здобувача, відомості про публікації і структуру дисертації.
Далі йде розділ, присвячений основного змісту дисертації, в якому розкривається зміст розділів роботи та висновки у дисертації відповідно до її структурою. Цей розділ є основним розділом автореферату. Однак, претендентам на присудження наукового ступеня кандидата наук не слід перетворювати його в анотацію до дисертаційного дослідження. Важливо, щоб автореферат представляв собою короткий путівник по дисертації та чітко показував науковий внесок здобувача і науково-практичну значимість виконаної роботи. Надо обратить особое внимание на те положения работы, которые представляют собой предмет защиты.
Заключение автореферата содержит в себе краткие научные выводы и практические рекомендации к диссертации. Эта часть автореферата требует четких формулировок и обоснованных выводов.
В следующем разделе указываются публикации автора, в которых изложены основные положения диссертационного исследования. Нужно указать полное название публикации, в каком сборнике и когда она была опубликована. Основные публикации в ВАКовских сборниках и дополнительные публикации пишутся отдельными списками.
Завершением автореферата служит написание аннотации к диссертации и ключевых слов на трех языках: украинском, русском и английском.
В автореферате отражаются наиболее значимые научные и практические достижения, отображенные в структуре и содержании диссертации.Соискателям следует помнить, что автореферат не является компиляцией основных частей диссертации. Это – практически отдельный научный труд. Нормативных предписаний по содержанию автореферата диссертации, как таковых, не существует. Каждый соискатель сам несет ответственность за форму и содержание собственного автореферата.
Як і при створенні дисертації, написання автореферату науковий керівник керує написанням цієї частини наукової праці, оскільки написати хороший автореферат поодинці – непросте завдання.
- Вимоги до офсетного друкуОфсетний друк — це популярний метод високоякісного друку, який забезпечує чіткість, насиченість кольорів і стійкість зображення. Для отримання найкращих результатів важливо дотримуватися ряду вимог при підготовці матеріалів до друку.Повна версія статті
- Вимоги до офсетного друкуОфсетний друк — це популярний метод високоякісного друку, який забезпечує чіткість, насиченість кольорів і стійкість зображення. Для отримання найкращих результатів важливо дотримуватися ряду вимог при підготовці матеріалів до друку.Повна версія статті