На замітку початківцям-письменникам
Тім, хто вперше видає свою книгу або монографію, будь-який твір наукового або художнього характеру, цікаво буде дізнатися, що для здійснення задуманого доведеться купити УДК та код, а також присвоїти код ISBN. Навіщо це потрібно і як відбувається отримання ISBN в Україні? Про це розповімо в даній статті.
За кожною з цих абревіатур, важливих при здачі книги на друк, коли відбувається реєстрація електронної книги, або якщо ви збираєтеся видавати журнал, плануєте друк монографій чи друк підручників, ховається своє значення:
- бібліотечно-бібліографічна класифікація, що складається з таблиць різної ієрархії. Поєднання чисел і знаків у них, перетворених у визначені індекси, допомагає встановити належність книги, до тієї чи іншої галузі.
УДК - універсальна десяткова класифікація, що також складається з таблиць. Кодування проводитися в межах десяти цифр, що відображено в назві системи.
ІСБН (ISBN) - міжнародна система класифікації, що припускає отримання індивідуального номера, необхідного для розповсюдження видання в торгових мережах.
Всі ці системи призначені для класифікації друкованих видань з тім, щоб їх було зручно шукати в бібліотеках та електронних базах даних.
Для чого призначені коді УДК та ?
Для зручної класифікації книги або іншого видання в бібліотеці. За допомогою цих кодів можна легко і швидко знайті відповідні матеріали. Наявність УДК, - одна з основних умов прийняття книги для друку.
Присвоєння проводитися на підставі повних, середніх або скорочених таблиць, які видаються в друкованому вигляді, доповнюються і переробляються. Основне завдання - привласнити максимально правильно, у такому разі, видання легко буде знайті у будь-якій базі даних. Для коректного відображення інформації українські видавництва книг користуються наступними групами класифікатора :
Бібліотечна техніка;
Загальнонаукове і міждисциплінарне знання;
Природничі науки;
Техніка та технічні науки;
Сільське, лісове господарство. Сільськогосподарські та лісогосподарські науки;
Здоров'я і медичні науки;
Соціальні, громадські та гуманітарні науки;
Література універсального змісту.
Кожна із зазначених груп має додаткову розгалужену класифікацію, згідно з якою привласнюється код при виданні монографій, підручників, друку книг.
Присвоєння УДК також засновано на використанні таблиць, що включають в себе всі можливі розділи для найбільш коректного відображення суті видання. Наприклад, для того, щоб привласнити УДК статті, необхідно правильно віднести її в один з основних розділів:
Загальний розділ;
Філософські науки (філософія, психологія, логіка);
Релігія і атеїзм;
Громадські науки;
Мови;
Математика та природничі науки;
Прикладні науки, медицина і техніка;
Мистецтво (декоративно-прикладне, музика, фотографія, ігри, спорт);
Мовознавство (філологія, художня література, літературознавство);
Географія, історія, біографії.
Згодом складання УДК припускає поглиблену класифікацію з присвоєнням десятизначного номери. УДК - міжнародна система. В Україні ліцензія на випуск таблиць належить Українській книжковій палаті, що уклала договір з Консорціумом УДК - власником міжнародного англомовного еталону. Однак, отримати УДК автору можуть допомогти різні організації, наприклад, ми це зробимо швидко, з мінімальними витратами часу і коштів з боку замовника, пропонуючи повний додрукарський пакет, що включає ISBN та УДК, а також авторський номер.
Що таке ISBN видання, і яким категоріям необхідно присвоїти ISBN України?
Для того щоб не виникало проблем з поширенням вашої праці в роздрібних мережах не тільки України, але і всього світу, йому необхідно отримати ISBN, який підтверджує, що ваш твір офіційно зареєстровано у Книжковій палаті України.
ISBN для монографії, ISBN для електронних книг - присвоюється обов'язково, крім того отримати ISBN в Україні необхідно:
Друкованим книг і брошурам всіх видів;
Електронним виданням;
Комбінованим і комплектним виданням;
аудіокнигам;
Навчальним відеовиданням;
Електронним книгам.
Є матеріали, для яких отримання ISBN Україна не вважає регламентованим, його немає необхідності присвоювати:
друкованим періодичним виданням;
бланків, грамот, аналогічним формами;
Програмам навчальних закладів;
Музичним аудіовиданням;
невиробничим і ненавчальним відеовиданням;
електронним листам, комп'ютерній ютерним іграм.
Де і як купити ISBN в Україні?
В Україні книжкова палата ISBN привласнює після подачі заявки, але крім того можна купити ISBN у видавництві. Наше агентство ISBN код пропонує отримати разом з повним пакетом друкарських послуг, необхідних при виданні книги для дітей, електронних книг, друку журналів, видавництві монографії чи підручників. Ми організуємо повний і ненав'язливий сервіс, який дозволить вам організувати друк своєї праці з найбільшим комфортом.
Що таке штрих-код книги?
Він розміщується під ІСБН і несе в собі інформацію про книгу, необхідну для розповсюдження видання в точках продажів. Штрих-код ISBN значно полегшує роботу з книгами в магазині, без нього неможливо внести видання в базу торговельній мережі. Покупець значно швидше отримає інформацію про наявність необхідного матеріалу і місці його розміщення завдяки ІСБН книги.
Скільки коштує ISBN?
Сьогодні видати книгу в Україні стає простіше саме завдяки спеціалізованим сайтам і друкарням, що беруть не себе турботи не тільки безпосередньо з друку книг, але і в отриманні ISBN УДК .
Вартість отримання ISBN.
Наш сайт пропонує цікаві системи знижок при покупці УДК, , ISBN, що гарантує очевидну економію. Ми пропонуємо тільки ту допомогу, якої автор дійсно потребує, і робимо це якісно і швидко.
А якщо цікаво дізнатись докладніше про весь процес написання та видання книги, у нас є міні-курс по всіх процесах написання та видавництва книг.
Основні | |
---|---|
Вид поліграфічних послуг | виготовлення книг |
Час виготовлення | 1 дн |
Мінімальний тираж | 1 |
- Ціна: 2 ₴/послуга